מוניות ברחובות – פרשת שמיני

דבר תורה קצר לפרשת שמיני

מוניות ברחובות- בפרשת שמיני אנו נתקלים בטרגדיה. 'ויהי ביום השמיני' – היום השמיני של חנוכת המשכן היה אמור להיות יום חגיגי. יום של שמחה. והנה דוקא הוא מביא לאסון במותם של נדב ואביהוא.

מה היה חטאם את של בני אהרון? הם הקריבו 'אש זרה'. הם צדיקים ומלאי רצון לקרבה אל ה' אולם עושים זאת לא באופן שציווה ה', לא בתור שליחים של התורה ושל עם ישראל אלא ביוזמה פרטית. לכהנים יש תפקיד מיוחד – 'ושמתי את שמי על בני ישראל ואני אברכם' – הם אמורים להיות השליחים של עם ישראל. יוזמה אישית היא דבר נפלא בתנאי שהיא מגיעה כחלק מהשליחות הלאומית. מתוך העם ולמען העם.

בעם ישראל יש דרך מיוחדת לקיים מצוות. התקבל מנהג לומר לפני עשיית מצוה 'לשם יחוד קודשא בריך הוא ושכינתה טמיר ונעלם בשם כל ישראל'. התורה לא סתם מסמיכה את ברכת הכהנים לפרשיה שלנו, ברכת כוהנים מלמדת מהיכן מגיעה הקדושה. כאשר הקדושה היא רק תוצר של כישרון פרטי – אין לה קיום. 'כל תורה שאין לה בית אב אינה תורה'. בדורנו אנו נתקלים בהרבה אנשים מוכשרים ורהוטים אולם תמיד צריך לבדוק האם הם חלק מבית מדרש, האם הם באים בשם מסורת האומה לדורותיה או בתור אנשים פרטיים ואזי זו 'אש זרה', אש נוצצת אמנם אבל עדיין זרה.

מוניות ברחובות  טלפון 08-9-120-120
מאחלים שבת שלום לכל לקוחותינו הפיצו לזיכוי הרבים

מוניות ברחובות- פרשת שמיני
מוניות ברחובות – פרשת שמיני


מונית ספיישל ברחובות לשרותכם 24/6
מונית מרחובות לנתב"ג


הכנסו לאתר שלנו http://www.rehovot-taxi.org/
אתר נוסף https://taxirehovot.wordpress.com/
שמור אותנו בנייד בקישור הזה https://did.li/taxi-rehovot