כסא בטיחות במונית

כסא בטיחות במונית

נוסעים עם ילדים ותינוקות ברכב ציבורי מונית? 
לא פעם שאלו אותי בתור נהג מונית מה עושים אנשים שמזמינים מונית ויש להם תינוק או ילדים קטנים? מה נוסעים בלי כיסא בטיחות?
אז הנה לכם תשובות בנושא כיסא בטיחות בתחבורה ציבורית מאתר משרד התחבורה.
כשאנו נוסעים ברכב הפרטי שלנו עם הילדים אנו מקפידים על סלקל או בוסטר למען הבטיחות של הילדים שלנו אבל מה קורה כשנוסעים בתחבורה ציבורית אוטובוס רכבת או מונית?
מה אומר החוק לגבי נסיעה בתחבורה ציבורית מונית ללא כיסא בטיחות?
הזמנתם מונית לנסיעה בעיר או לנסיעה מחוץ לעיר עם ילדים ואתם לא יודעים מה אומר החוק לגבי כיסא בטיחות במונית. 

מוניות ברחובות להזמנת כיסא בטיחות טלפון 08-9-120-120

הבאנו לכם פה את התקנה שמאפשרת נסיעה במונית ללא כסא בטיחות או בוסטר או סלקל.
נושא בטיחות נסיעה ברכב תינוקות ופעוטות מעוגן כיום בחוק (תקנה 83 א' לתקנות התעבורה) אם בעבר כל הורה החליט על דעת עצמו איך הוא משנע את ילדיו באוטו אזי כיום המשטרה מקפידה מאוד על הסעה בסלקל ולאחר מכן בכסא בטיחות ובוסטר.
אולם הזמנת מונית או נסיעה ברכב ציבורי אינו מחייב משום שהחוק המחייב מושבי בטיחות (תקנה 83 א' לתקנות התעבורה) אינו חל על מוניות ואוטובוסים והחוק חל אך ורק ברכב פרטי.
אז איך נוסעים עם ילדים בתחבורה ציבורית?
נסיעה הכי בטוחה ביותר להסיע ילדים בתחבורה ציבורית למקרה זה מדובר על מונית, היא באותה דרך כמו שמסיעים ילדים ברכב פרטי במושבי בטיחות בהתאם לגילאים של הילדים ומשקלם.

ילדים במונית

אולם נהגי המוניות לא יכולים להחזיק בתא המטען מספר רב של כיסאות בטיחות, אזי הילד יושב על ברכי המבוגר ושניהם חגורים יחד באותה חגורת בטיחות, מומלץ לנסיעות ארוכות להביא אתכם כיסא בטיחות.
מוניות ברחובות מספקים כיסאות בטיחות בהזמנה מראש בלבד מאחר והנהג לא יכול להחזיק בתא המטען מס רב של כיסאות בטיחות ולכל גיל או משקל.
כשמדובר בתינוקות מומלץ להביא אתכם למונית סלקל. כיום סלקלים רבים מתחברים לשלדת העגלות כך שמי שמסתמך על נסיעות רבות במונית יכול לקחת זאת בחשבון בעת רכישת עגלה, ולהתחבר עם הסלקל במונית למתקן שנקרא איזופיקס חיבור מהיר לשלדת המונית וגם לרכב פרטי.

יוצאים לחופשה טסים לחו"ל?

עדיף שתזמינו מונית ברחובות לשדה התעופה מראש ותוודאו שלנהג מונית יש כסא בטיחות לגיל הילד ולמשקל המתאים.